Start Wyszukiwarka usług Bankomaty Wpłatomaty myRia&Euronet - przekaz   epay: Produkty i usługi Reklama na bankomatach Współpracuj z nami Kariera

Biuro prasowe

Kontakt z mediami:
Łukasz Drywa
Havas PR Warsaw
Tel: +48 (22) 444 08 77 
Tel.kom: +48 693 150 664
e-mail: lukasz.drywa@havas.com
 
 
Terminarz
 
Lista kategorii Bankomaty
RIA
epay
 
Bankomatowy transfer pieniężny Ria możliwy z kolejnych państw Unii Europejskiej
data dodania: 29.12.2010autor: Bankomat24/Euronet Sp.z o.o. kategoria: RIA

Ria Financial Services poszerzyła listę państw, z których można wysłać przekazy pieniężne z odbiorem gotówki w bankomatach Euronet. Dzięki rozszerzeniu oferty, klienci „Ria” mają obecnie możliwość odbioru w Polsce transferów bankomatowych wysyłanych z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch oraz Szwecji. Przekaz pieniężny można odebrać w bankomatach Euronet w całej Polsce używając kodów SMS, bez konieczności posiadania karty płatniczej.

 

Ponad rok temu „Ria”, wspólnie z Euronet wdrożyła nowatorską usługę transferów bankomatowych wysyłanych z Wielkiej Brytanii. Zlecenie nadania środków następuje w jednej z zagranicznych placówek „Ria”, a po kilku minutach odbiorca może wypłacić kwotę przekazu w jednym z ponad 2000 bankomatów Euronet w całej Polsce, bez użycia karty. Wypłata środków jest niezwykle prosta. Należy wybrać opcję „Wypłata bez karty”, „Ria Money Transfer”, a następnie kierować się wskazówkami widocznymi na ekranie. Do wypłaty pieniędzy potrzebna jest znajomość numeru transakcji, kwoty oraz SMS-owego kodu bezpieczeństwa, który otrzymujemy w momencie wpłaty gotówki. Transakcja kończy się wypłatą środków oraz wydrukiem potwierdzenia.

 

W ostatnim okresie „Ria” zakończyła proces wdrożenia wysyłki transferów bankomatowych z Irlandii, Włoch oraz Szwecji. Jeszcze przed Świętami Polacy mieszkający w tych krajach mogą skorzystać z najszybszej usługi nadania przekazu gotówkowego dostępnej na rynku. Dodatkowo, odbiorca może odebrać pieniądze 24 godziny na dobę.

 

Dzięki współpracy z filiami „Ria” za granicą wychodzimy naprzeciw potrzebom Polaków, którzy przebywają z dala od kraju. Transfer bankomatowy „Ria” to obecnie najszybsza metoda nadania i odbioru przekazu gotówkowego z zagranicy. Metoda, która z powodzeniem może być stosowana w okresie przedświątecznym, gdy wymagany jest szybki dostęp do gotówki. Irlandia, Włochy i Szwecja to kraje bardzo popularne wśród polskiej emigracji na obszarze Europy, zatem liczymy, iż wdrożona przez nas usługa spotka się z ich akceptacją.” - powiedział Rafał Szczechura, Dyrektor Zarządzający „Ria” w Polsce.

 

W ostatnich latach popularność transferów pieniężnych z zagranicy do Polski systematycznie rosła osiągając w roku 2008 swój szczyt, tj. wartość blisko 11 mld USD (wg danych Banku Światowego). Wówczas Polska zajęła 5. miejsce na świecie, jako odbiorca transferów pieniężnych, zaraz za takimi krajami jak Chiny, Indie, czy Meksyk, gdzie liczba mieszkańców i potencjalnych klientów tego typu usług jest niewspółmiernie większa. Obecnie wartość obrotu na rynku transferów pieniężnych do Polski ulega stabilizacji, wraz z zatrzymaniem gwałtownego impulsu emigracyjnego sprzed kliku lat. Nadal Polska pozostaje krajem „odbierającym” transfery pieniężne, gdzie widoczna jest znaczna, bo ponad czterokrotna przewaga wartości transferów odbieranych w Polsce, w stosunku do transferów z Polski wysyłanych.

 

Rynkowa stabilizacja, z którą mamy do czynienia to czas, w którym do głosu dochodzą produkty innowacyjne, oferujące nową jakość, dodatkową funkcjonalność, lepsze parametry użytkowe. Właśnie takim produktem jest przekaz bankomatowy „Ria”. Obserwując jego rosnącą popularność w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie około 25% przekazów „Ria” z odbiorem gotówki jest przesyłanych tą metodą, jesteśmy przekonani o jego powodzeniu również w innych krajach” - mówi Rafał Szczechura.

Ria Financial Services – spółka należąca do Euronet Worldwide – jest trzecią co do wielkości na świecie firmą oferującą usługi Money Transfer. Dysponuje siecią ponad 100 tys. punktów zlokalizowanych w ponad 120 krajach. Współpracuje z tysiącami partnerów – agentów i korespondentów. Portfolio „Ria” obejmuje usługi międzynarodowych i krajowych przekazów pieniężnych na okaziciela, przelewy na dowolne konto bankowe oraz usługę transferu bankomatowego. Oprócz przekazów gotówkowych „Ria” oferuje również usługę płatności rachunków, przedpłacone karty debetowe, realizację czeków oraz inne usługi finansowe.

 

W Polsce „Ria” działa od 2008 roku. Dysponuje obecnie siecią 8500 punktów, w których odbierać można zagraniczne przekazy pieniężne (w tym 6500 oddziałów bankowych i pocztowych w całym kraju oraz blisko 2000 bankomatów Euronet obsługujących transakcje wypłaty gotówki bez użycia karty). Za pośrednictwem „Ria” Financial Services można obecnie przesyłać gotówkę do Polski z wielu krajów Europy Zachodniej, Ameryki oraz Australii.

 

Bankomat24/Euronet Sp. z o.o. jest częścią Euronet Worldwide, światowego lidera w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. Ponadto Euronet oferuje przetwarzanie transakcji pre-paid oraz zintegrowane oprogramowanie, które wspiera pracę wielu instytucji finansowych. W Polsce firma działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 100 pracowników.

 

W Polsce firma posiada sieć 2100 bankomatów własnych oraz zarządza ponad 500 bankomatami należącymi do różnych banków, będąc niekwestionowanym liderem w outsourcingu usług bankomatowych. Miesięczna liczba transakcji w obsługiwanych przez Euronet bankomatach stanowi 25% wszystkich transakcji bankomatowych w Polsce. Euronet jest również wiodącym dystrybutorem doładowań kont telefonów GSM w systemie pre-paid poprzez bankomaty oraz sieć terminali POS.

 

Zaktualizowaliśmy informacje dotyczące wykorzystywanych plików cookie.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.
Więcej informacji        Akceptuję