Start Wyszukiwarka usług Bankomaty Wpłatomaty myRia&Euronet - przekaz   epay: Produkty i usługi Reklama na bankomatach Współpracuj z nami Kariera

Biuro prasowe

Kontakt z mediami:
Łukasz Drywa
Havas PR Warsaw
Tel: +48 (22) 444 08 77 
Tel.kom: +48 693 150 664
e-mail: lukasz.drywa@havas.com
 
 
Terminarz
 
Lista kategorii Bankomaty
RIA
epay
 
Pierwsze wypłaty z bankomatów sieci Euronet rozliczone w krajowym systemie Inkart
data dodania: 20.04.2017autor: Euronet Sp. z o.o. kategoria: Bankomaty

Euronet, właściciel największej niezależnej sieci bankomatów i wpłato-bankomatów w kraju, rozpoczął obsługę wypłat gotówki przy użyciu kart płatniczych wydanych w Polsce, z wykorzystaniem systemu Inkart, prowadzonego przez KIR.

Inkart umożliwia rozliczanie krajowych transakcji kartowych pomiędzy wydawcami kart płatniczych i agentami rozliczeniowymi, prowadzącymi działalność w Polsce. Usługi rozliczeniowe obejmują transakcje w punktach usługowo-handlowych, bankomatach i innych urządzeniach zlokalizowanych w kraju. System należy do KIR – kluczowej instytucji infrastrukturalnej polskiego sektora bankowego, która od 25 lat wspiera rozwój sektora bankowego i elektronicznej wymiany informacji.

System Inkart jest przystosowany do obsługi krajowych transakcji dokonywanych z użyciem kart różnych systemów płatniczych i zapewnia możliwość obsługi różnorodnych typów transakcji. Wprowadzone przez KIR rozwiązania techniczne i funkcjonalne gwarantują wysoką wydajność procesów oraz zapewniają najwyższe bezpieczeństwo i uproszczenie rozliczeń transakcji kartowych - mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR.

Wypłata gotówki z bankomatu to druga, obok płatności kartą, najpopularniejsza forma transakcji przy użyciu plastiku. Dzięki współpracy z Euronet, Inkart będzie obsługiwał transakcje w największej, ogólnopolskiej i niezależnej sieci bankomatów.

Oczekiwania klientów są coraz wyższe, dlatego jako aktywny uczestnik rynku finansowego angażujemy się w projekty, które na nie odpowiadają – mówi Marek Szafirski, prezes Zarządu Euronet Polska Sp. z o.o. oraz Dyrektor Euronet 360 Finance Ltd., będącej uczestnikiem systemu Inkart. – Zależy nam na tym, aby wspierać lokalne rozwiązania, które tak jak Inkart, nie tylko gwarantują wysoką wydajność i niezawodność procesów, ale przyczyniają się także do wzrostu innowacyjności polskiego rynku kartowego dodaje.

System Inkart został opracowany tak, aby wspierać pojawiające się lokalnie, nowe rozwiązania w obszarze rozliczeń kartowych, np. polski schemat kartowy. Dodatkowo, poza podstawową funkcją, czyli rozliczaniem krajowych transakcji kartami Visa i MasterCard, Inkart udostępnia również usługi wspierające, tj. przekierowywanie komunikatów autoryzacyjnych pomiędzy uczestnikami, a dla wydawców kart – autoryzację zastępczą.

 

 

Zaktualizowaliśmy informacje dotyczące wykorzystywanych plików cookie.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.
Więcej informacji        Akceptuję