Start Wyszukiwarka usług Bankomaty Wpłatomaty myRia&Euronet - przekaz   epay: Produkty i usługi Reklama na bankomatach Współpracuj z nami Kariera

Biuro prasowe

Kontakt z mediami:
Łukasz Drywa
Havas PR Warsaw
Tel: +48 (22) 444 08 77 
Tel.kom: +48 693 150 664
e-mail: lukasz.drywa@havas.com
 
 
Terminarz
 
Lista kategorii Bankomaty
RIA
epay
 
Ekspresowa i bezpieczna wypłata zbliżeniowa w bankomatach Euronet
data dodania: 21.12.2016autor: Havas PR kategoria: Bankomaty

Z dniem 20.12.2016 Euronet Polska, właściciel największej i niezależnej sieci bankomatów w kraju, jako pierwszy w branży wdraża technologię zbliżeniową w bankomatach, zgodną ze specyfikacją międzynarodowych organizacji kartowych. Wypłata zbliżeniowa zajmuje dwukrotnie mniej czasu niż wypłata standardowa i jest bezpieczna, gdyż eliminuje możliwość skimmingu karty. Dodatkowo każda wypłata wymaga potwierdzania transakcji kodem PIN. Udostępnienie możliwości wypłat zbliżeniowych odbywać się będzie etapami: w pierwszym etapie wdrożenia Euronet udostępnia tę funkcjonalność posiadaczom kart Mastercard i Visa wydanych przez banki - Alior Bank, BGŻ BNP Paribas , BPH Bank, Citibank, Deutsche Bank, Getin Bank, Nest Bank, Pekao, PKO BP, Plus Bank, Idea Bank oraz Raiffeisen Polbank, w ponad 5200 bankomatach sieci Euronet.


Proces zbliżeniowej wypłaty gotówki jest analogiczny do tej realizowanej standardowo. Aby zainicjować transakcję wystarczy przyłożyć kartę płatniczą lub telefon z NFC do czytnika znajdującego się tuż obok klawiatury numerycznej. Następnie na ekranie urządzenia wyświetli się prośba o wpisanie kodu PIN oraz proponowane kwoty wypłaty. Po udzieleniu odpowiedzi na pytanie o ewentualny wydruk potwierdzenia transakcji, wypłacona zostanie żądana gotówka. Usługa dostępna jest wyłącznie dla kart z funkcją  zbliżeniową, dla których wydawca umożliwił taką funkcjonalność transakcyjną w bankomatach. 

– Wdrożenie technologii zbliżeniowej w urządzeniach Euronet zapowiadaliśmy jeszcze w ubiegłym roku. Po zakończonych pozytywnie testach możemy dziś oddać usługę w ręce Klientów. W pierwszym etapie udostępniamy usługę Klientom 12 banków dla kart Mastercard i Visa. W najbliższych miesiącach usługę uruchomimy dla kolejnych banków, a następnie  dla wszystkich Klientów, bez względu na to z którego banku i jakich kart korzystają – powiedział Marek Szafirski, Prezes Zarządu Euronet Polska.

– Konsumenci cenią szybkość i wygodę, jaką zapewnia technologia zbliżeniowa. Udostępnienie możliwości zbliżeniowej wypłaty gotówki doskonale uzupełni powszechne już płatności zbliżeniowe, które stanowią ponad 60% wszystkich transakcji kartami Visa w Polsce. To również dobra wiadomość dla  rozwoju płatności mobilnych – oprócz płacenia za pomocą smartfonów w punktach handlowo-usługowych czy w internecie lub wewnątrz aplikacji, kolejne banki będą umożliwiać wyciąganie gotówki z bankomatów” – podkreśla Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.  

– Rynek płatności w Polsce jest jednym z najbardziej rozwiniętych technologicznie w Europie. Najnowsze statystyki, opublikowane przez Narodowy Bank Polski dotyczące drugiego kwartału 2016 r. pokazują, że na rynku polskim znajdowało w obiegu 27,7 mln kart z funkcją zbliżeniową, które stanowiły 77,4% udziału w całym rynku kart płatniczych. Dlatego udostępnienie wypłaty środków z bankomatów z funkcją zbliżeniową jest dla nas naturalnym krokiem, który usprawni znacząco codzienne transakcje użytkowników naszych kart  – powiedziała Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku i akceptacji kart płatniczych w polskim oddziale Mastercard Europe.

Wypłatę zbliżeniową docelowo będzie można realizować we wszystkich bankomatach i wpłato-bankomatach Euronet zlokalizowanych na terenie kraju. Urządzenia są wyposażone w specjalny czytnik umiejscowiony tuż obok klawiatury numerycznej. Na każdym czytniku Klient znajdzie naklejkę z piktogramem charakterystycznym dla płatności zbliżeniowych. Lokalizacje wszystkich bankomatów należących do sieci dostępne są na stronie internetowej Euronet w wyszukiwarce usług pod linkiem:

http://www.euronetpolska.pl/index.php?m=maps&m_2=front&id=254.

 

Zaktualizowaliśmy informacje dotyczące wykorzystywanych plików cookie.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.
Więcej informacji        Akceptuję