Start Wyszukiwarka usług Bankomaty Wpłatomaty myRia&Euronet - przekaz   epay: Produkty i usługi Reklama na bankomatach Współpracuj z nami Kariera

Biuro prasowe

Kontakt z mediami:
Łukasz Drywa
Havas PR Warsaw
Tel: +48 (22) 444 08 77 
Tel.kom: +48 693 150 664
e-mail: lukasz.drywa@havas.com
 
 
Terminarz
 
Lista kategorii Bankomaty
RIA
epay
 
RIA notuje wzrost liczby transakcji
data dodania: 06.04.2009autor: Bankomat24/Euronet Sp. z o.o. kategoria: RIA

RIA Financial Services - globalna firma dostarczająca usługi przekazów pieniężnych RIA Money Transfer, należąca do Euronet Worldwide, odnotowała znaczący wzrost liczby przetwarzanych transakcji przekazów pieniężnych. Zgodnie z danymi firmy, w okresie wielkanocnym liczba transferów przesyłanych za pośrednictwem RIA z zagranicy do Polski wzrasta średnio o ok. 15-20% w skali miesiąca, a w przypadku niektórych krajów nawet o 30-35%.

Mimo kryzysu na międzynarodowych rynkach pieniężnych, zarówno liczba, jak i wartość przekazów przesyłanych z zagranicy do Polski za pośrednictwem RIA Money Transfer wyraźnie wzrasta, co widoczne jest szczególnie w okresie świątecznym. Zwiększone zapotrzebowanie na usługi przekazów pieniężnych notowane jest praktycznie we wszystkich krajach posiadających silne relacje migracyjne z Polską, takich jak np. Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Włochy czy też Niemcy, gdzie obserwowany jest 15-20% wzrost spowodowany świątecznymi przygotowaniami.

Jednak największy wzrost dynamiki zleceń przetwarzanych przez RIA odnotowano w Stanach Zjednoczonych, gdzie istotną rolę odgrywa dystans dzielący potencjalnego nadawcę przekazu pieniężnego i jego odbiorcę. Również wg danych Banku Światowego Polska to liczący się kraj na arenie międzynarodowych przekazów pieniężnych, a polscy obywatele przebywający poza granicami kraju przesłali w roku 2008 do Polski ponad 11 mld USD. Oczywiście są również inne ważne elementy wpływające na wzrost liczby transakcji przetwarzanych przez RIA Money Transfer, takie jak stały wzrost zaufania klientów korzystających z systemu RIA, czy też świąteczne promocje związane z mniejszymi opłatami za realizację zlecenia.

"Stabilny i jednocześnie wyraźny wzrost liczby przetwarzanych transakcji, który obecnie notujemy, jest faktycznie powodem naszego ogromnego zadowolenia. To dla nas dowód, że usługi przekazów pieniężnych RIA Money Transfer spełniają oczekiwania Polaków przebywających za granicą, a tym samym zyskują sobie coraz większą popularność oraz uznanie klientów."
- powiedział Rafał Szczechura, RIA Country Manager firmy Euronet w Polsce. "Długofalowy wzrost liczby transakcji przetwarzanych przez RIA zawdzięczamy m.in. wprowadzaniu rozwiązań dostosowanych do potrzeb polskich migrantów, takich jak np. bezpłatne polskojęzyczne centrum obsługi klienta, służące pomocą użytkownikom przekazów oraz umożliwiające zasięgnięcie szczegółowych informacji o naszych usługach." - dodaje Rafał Szczechura.

W okresie świątecznym we współpracy z zagranicznymi oddziałami, RIA Money Transfer oferuje Polakom przebywającym za granicą niższe stawki opłat za realizację szybkich transferów pieniężnych. Już dziś klienci, którzy chcą zrealizować przekaz do Polski z krajów takich jak Wielka Brytania, Irlandia, USA, Niemcy, Włochy, Francja, czy też Kanada - mogą liczyć na niższe stawki opłat sięgające nawet kilkudziesięciu procent. Np. w Irlandii można skorzystać z opłaty stałej w wysokości 4.99 EUR i przesłać pieniądze do Polski na dowolne złotówkowe konto bankowe. Nadawca z Niemiec również może skorzystać z 30% obniżki cen na złotówkowe przekazy do Polski, a mieszkaniec Wielkiej Brytanii prześle swój przekaz korzystając z płaskiej opłaty 5 GBP niezależnie od wartości transferu.

RIA Financial Services
to trzecia pod względem wielkości na świecie firma z branży money transfer, oferująca usługi międzynarodowych i krajowych przekazów pieniężnych w ponad 100 krajach, w tym 21 państwach europejskich. Firma posiada na całym świecie ponad 80 tysięcy punktów, w których można skorzystać z usług transferów, oraz współpracuje z blisko 600 instytucjami finansowymi na całym świecie. Nadany za granicą przekaz można odebrać w tym samym dniu roboczym w ponad 6.5 tys. oddziałów bankowych oraz pocztowych w Polsce.

Bankomat24/Euronet Sp. z o.o.
jest częścią Euronet Worldwide, światowego lidera zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. Ponadto Euronet oferuje przetwarzanie transakcji pre-paid oraz zintegrowane oprogramowanie, które wspiera pracę wielu instytucji finansowych. Euronet jest również właścicielem firmy Ria Financial Services - trzeciej pod względem wielkości na świecie firmy z branży money transfer. Z usług RIA Money Transfer można skorzystać za pośrednictwem ponad 80 tys. punktów agencyjnych w ponad 100 krajach. W Polsce sieć RIA tworzy ponad 6500 oddziałów bankowych i pocztowych.

W Polsce Euronet działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 100 pracowników. Firma posiada sieć ponad 1700 bankomatów własnych oraz zarządza ponad 1000 bankomatami należącymi do różnych banków. Euronet zarządza łącznie co czwartym bankomatem w Polsce, co czyni z firmy niekwestionowanego lidera na rynku outsourcingu w tym obszarze. Miesięczna liczba transakcji w obsługiwanych przez Euronet bankomatach przekracza 15 mln operacji, co stanowi 25% wszystkich transakcji bankomatowych w Polsce. Euronet jest również wiodącym dystrybutorem usługi e-Pay, umożliwiającej doładowania kont telefonów GSM w systemie pre-paid poprzez bankomaty oraz sieć terminali POS. Przetwarza ponad 3 mln transakcji doładowań elektronicznych każdego miesiąca, osiągając tym samym 16% udział w rynku.

 

Zaktualizowaliśmy informacje dotyczące wykorzystywanych plików cookie.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.
Więcej informacji        Akceptuję